МАДУРО ПОШТУЈЕ ОДЛУКУ ЛИДЕРА ОПОЗИЦИЈЕ: Председник Венецуеле одобрио одлазак опозиционара у Шпанију
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро, изјавио је да поштује одлуку лидера највеће опозиционе коалиције Едмунда Гонзалеса Урутије да оде у Шпанију, пошто му је одобрен захтев за азил. "Могу да искажем сво поштовање према одлуци коју сте донели", рекао је Мадуро у ТВ обраћању.
Фото: Профимедиа/Илустрација
"Играли смо фер и поштено смо победили. И када кажем да смо победили то значи да је победио мир у земљи, данас је земља мирна и аплаудира ономе што се догодило", поручио је Мадуро.
Влада Венецуеле је у суботу саопштила да је Гонзалес Урутија напустио земљу, након што је провео неколико дана у шпанској амбасади у Каракасу, а претходно је поднео захтев за азил.
Урутија је у недељу изјавио да је његов одлазак у Шпанију "праћен епизодама притиска, принуде и претњи". Додао је да се на тај корак одлучио "да могла да се изгради нова ера за Венецуелу". Он је позвао на "политику дијалога" и истакао да "само демократија и остварење народне воље могу бити пут ка будућности земље".
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)