КЉУЧНИ ТРЕНУТАК У ИСТОРИЈИ НАЈМНОГОЉУДНИЈЕ ЗЕМЉЕ: Мао Цедунг постао први председник НР Кине на данашњи дан
ПРЕ 70 година, на данашњи дан Мао Цедунг постао је први председник Народне Републике Кине. Датум 25.09.1954 представља кључни тренутак у историји најмногољудније земље на планети.

Фото: Профимедиа
Мао, лидер Комунистичке партије Кине (КПК), играо је централну улогу у успостављању комунистичког режима у земљи након дугог и крвавог грађанског рата против националиста предвођених Чанг Кај Шеком.
Цедунг је био познат по радикалној политици и реформама, укључујући Велики скок напред и Културну револуцију, које су имале дубок утицај на кинеско друштво и економију.
Мао је остао на власти све до своје смрти 1976. године.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)