ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Запад жели да створи раскол у руском друштву
КОЛЕКТИВНИ Запад је интензивирао покушаје да створи раскол у руском друштву и заоштри међунационалне и међуверске односе у њему, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу.

Foto: Vyacheslav Prokofyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
-Ово питање је посебно актуелно у вези са све чешћим покушајима колективног Запада да подели руско друштво, да створи предуслове за заоштравање међунационалних и међуверских односа, ширењем идеја сепаратизма, екстремизма и радикалних верских идеологија, рекао је Шојгу током посете Севернокавкаског федералног округа.
Према његовим речима, Запад, покушавајући да одржи доминацију у свету, другим државама намеће поредак заснован на такозваним „правилима“, организује обојене револуције и подстиче формирање терористичких група.
Осим тога, Запад је тај који доприноси оживљавању фашизма и нацизма, као што се дешава у Украјини, нагласио је секретар Савета безбедности Русије. Он је додао да се све то ради у покушају да се Русији нанесе стратешки пораз, уништи њен суверенитет и подреди њиховим интересима.
-У светлу специјалне војне операције, антируска реторика, русофобија и, рекао бих, хистерија о нашој земљи, нашој историји, добили су посебан импулс на Западу, рекао је Шојгу.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо

"ЗАПАД СЕ ГРДНО ВАРА" Шојгу: Илузије кијевског режима скупо коштају народ Украјине
06. 08. 2024. у 13:29

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (1)