ТАНКЕР ПЛУТА ЗАПАЉЕН: Сумња се на Хуте, испаљено неколико пројектила
ТАНКЕР који плови под грчком заставом преко Црвеног мора био је данас мета неколико напада због чега пловило "нема команду" и запаљено плута, саопштила је данас британска војска.

Foto: Tanjug/AP
Сумња се да су напад извршили Хути из Јемена због сукоба у Појасу Газе.
У саопштењу британске војске наводи се да су нападачи прво отворили ватру са мањих чамаца у региону удаљеном око 140 километара западно од лучког града Ходеида који је под контролом јеменских побуњеника.
- Четири пројектила, такође су погодила брод. Није познато да ли су то били дронови или ракете. Брод нема команде и нису пријављене жртве - наводи се у саопштењу.
Термин да брод није под командом, обично значи да је изгубио сав погон.
Из грчког Министарства бродоградње саопштено је да је оштећен танкер "Соунион" који има 25 чланова посаде и био је на путу из Ирака ка Кипру.
Хути још нису преузели одговорност за напад.
Од почетка сукоба у Појасу Газе у октобру, Хути су гађали више од 80 бродова са пројектилима и дроновима. Запленили су један брод, а потопили су два у нападима у којима су, такође погинула четири морнара.
(Срна)
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАНА РУСКА РАКЕТА: Погледајте како Сојуз 2.1 носи теретну летелицу Прогрес
Препоручујемо

ШЕФ ИДФ ПРЕТИ: Војска ће настојати да примора Хамас да још једном именује новог лидера
07. 08. 2024. у 23:10

САУДИЈСКА АРАБИЈА: Убиство Ханијеа у Техерану очигледно кршење суверенитета Ирана
07. 08. 2024. у 21:56

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)