ПЕНТАГОН ПРИЗНАЈЕ: С-400 међу најбољим системима ПВО у свету
САД признају да ПВО ракетни систем С-400 и други елементи руске противракетне одбране остају међу водећим у свету, наводи се у саопштењу Министарства одбране САД.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
-Руски С-400 и цео интегрисани систем ПВО остаје један од најнапреднијих у свету, наводи се у саопштењу.
Како додају стручњаци Пентагона, Русија наставља да користи беспилотне системе за осматрање из ваздуха и преношење информација војсци на линији фронта о променама на бојном пољу.
Такође се наводи да се Оружане снаге Украјине суочавају са несташицом наоружања и муниције.
-Украјинска војска и даље нема довољно оружја и муниције, конкретно артиљерије, система ПВО и далекометног оружја, како би обуздала предност Русије у ваздуху и на копну. У јуну је америчка муниција почела да стиже на фронт, али та помоћ ће вероватно бити недовољна у поређењу са 10.000 граната дневно које троши Русија, прецизирано је у документу који је објавио генерални инспектор Пентагона.
Амерички стручњаци закључују да ће Оружане снаге Украјине „вероватно и даље бити у стању да воде одбрамбена дејства, али не и контраофанзиве великих размера, барем не у наредних шест месеци“.
-Од фебруара 2022. године, Конгрес САД је издвојио преко 174,19 милијарди долара додатних средстава као одговор САД на напад Русије на Украјину, наводи се у извештају.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Видјени тенкови у Курској области
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)