ПУТИН ЈАСАН: Русија остаје посвећена стварању независне Палестине
РУСКИ председник Владимир Путин данас се у Москви састао са палестинским колегом Махмудом Абасом, где је изразио забринутост због високе стопе смрти цивилног становништва у Гази и поново потврдио посвећеност Москве миру и стварању независне палестинске државе.
Фото: Принтскрин/Јутјуб
- Пре свега, наравно, забринути смо због губитака међу цивилним становништвом, према подацима УН, то је већ 40 хиљада људи, а углавном су то жене и деца - рекао је он.
- Ви и ја имамо заједнички став, а то је да корени овог проблема сежу далеко у прошлост и да су повезани са игнорисањем одлука које су раније донете на нивоу међународних организација, пре свега на нивоу УН, у вези са формирањем и стварањем независне палестинске државе - рекао је Путин.
- Руски став о овом питању подразумева да је за обезбеђивање дугорочног, поузданог и стабилног мира на Блиском истоку неопходно спровести све одлуке УН и, пре свега, створити пуноправну палестинску државу - закључио је руски лидер.
Абас је похвалио дугогодишње везе Палестине и Русије, закључивши да је ''Русија један од најдражих пријатеља палестинског народа''.
Истовремено, он је оценио да УН нису успеле у мисији стварања Палестине због притиска САД, али је истакао да неће прихватити присилно исељавање Палестинаца са окупираних територија.
- Нећемо прихватити исељавање Палестинаца из Појаса Газе, Западне обале и Јерусалима, као што се дешавало много пута у 20. веку, верујемо да ћемо уз вашу (руску) подршку постићи наше циљеве - рекао је он.
Састанку су присуствовали високи руски и палестински званичници, укључујући министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова.
БОНУС ВИДЕО: ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЏЕНИН: Најмање осам убијених
Препоручујемо
ВАЖАН СУСРЕТ: Палестински лидер стигао код Путина, у центру пажње биће ова тема (ФОТО)
13. 08. 2024. у 13:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)