УХАПШЕНО 15 ОСОБА У ЛОНДОНУ: Антирасистички протести широм Енглеске, током ноћи било планирано више од 100 протеста крајње деснице

Танјуг

08. 08. 2024. у 07:43

ПОЛИЦИЈА је синоћ ухапсила још 15 особа широм Лондона које су учествовале у насилним нередима, саопштила је лондонска полиција.

УХАПШЕНО 15 ОСОБА У ЛОНДОНУ: Антирасистички протести широм Енглеске, током ноћи било планирано више од 100 протеста крајње деснице

Фото: Танјуг/АП Пхото


Упркос најавама, протести крајње деснице, најављени за среду, нису одржани, а полиција наводи да је било антирасистичких протеста у Волтамстоу и Финчлију у Лондону који су "прошли без већих инцидената", пренео је Скај њуз.

Хиљаде људи окупиле су се широм Енглеске током ноћи на антирасистичким протестима током које је било планирано одржавање више од 100 протеста крајње деснице.

Полиција је саопштила да су протекле ноћи четири особе ухапшене због сумње да су прекршиле наредбу о растурању протеста, још четири због сумње за насилне нереде, једна због сумње да је напала радника хитне помоћи и једна због сумње да је намеравала да подметне пожар. 
       

Три особе су претходно у среду ухапшене у граду Карлајлу у Енглеској због сумње да су прекршиле јавни ред и мир објавама на мрежи са намером да подстакну верску мржњу.

У међувремену, лист "Метро" тврди да су се присталице руског председника Владимира Путина инфилтрирале у онлајн чет групе које организују скупове крајње деснице.

Већ је ухапшено више од 400 људи због нереда који су захватили Велику Британију, а који су избили након што су у Саутпорту прошле седмице у нападу ножем убјене три девојчице, а осморо деце повређено.   
       

Протести крајње деснице су расно мотивисани јер је за напад осумњичен 17-годишњак, чији су родитељи из Руанде, а који је ухапшен након напада.

Наредних дана очекује се још више хапшења, пише британски Телеграф.

БОНУС ВИДЕО: У ИШЧЕКИВАЊУ АСАНЖА

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

ЗАНЕМАРИЛА ЈЕ ПОРОДИЦУ Захар оставио Гоцу - Децу је давала да чувају циганке!