ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ ПРЕТИ РАСКОЛ: Десничарске снаге Аустрије и Мађарска склопиле савез
ДОЛАЗАК на власт десничарских снага у Аустрији и њихова сарадња са Мађарском могли би да изазову раскол у Eвропској унији по питању Украјине, пише Ројтерс.
Фото: Горан Чворовић
-Крајње десничарске снаге, које се сматрају фаворитима на предстојећим изборима у Аустрији, склопиле су савез са мађарским лидером Виктором Орбаном, који би могао да угрози ионако крхки консензус у ЕУ по питању Украјине, наводи се у чланку.
Аутор је подсетио да Беч, држећи се свог неутралног статуса, не испоручује оружје Украјини и да и даље одржава пословне везе са Русијом, између осталог, у погледу снабдевања природним гасом, упркос притисцима Брисела.
-Крајња десница формира савез Аустрије и Мађарске, што представља главобољу за ЕУ када је реч о Украјини, наводи се у материјалу.
Избори за Национални савет Аустрије (доњи дом аустријског парламента) биће одржани 29. септембра. Они ће показати како ће се убудуће распоређивати места у савету, какве коалиције ће моћи да се формирају, као и да ли ће канцелар Карл Нехамер остати на својој функцији или на његово место долази нови кандидат.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
ЗАБРАЊЕНО ДА УЛАЗЕ ИЛИ ПРОЛАЗЕ КРОЗ ТЕРИТОРИЈУ ЕУ: Проширена листа санкција Белорусији
05. 08. 2024. у 11:33
БЕЧ СЛУША БРИСЕЛ: Аустрија планира да се у потпуности одрекне руског гаса до 2027.
04. 08. 2024. у 19:21
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)