БИВШИ ЦИА АНАЛИТИЧАР: САД би могле да употребе нуклеарно оружје

СЈЕДИЊЕНЕ Државе би могле да употребе нуклеарно оружје због очајне ситуације у Украјини, упозорава бивши аналитичар ЦИА Реј Мекгаверн.

БИВШИ ЦИА АНАЛИТИЧАР: САД би могле да употребе нуклеарно оружје

vikipedija

-Ситуација у Украјини је таква да Руси практично побеђују, тако да Сједињене Државе имају избор између понижавајућег пораза и можда убацивања нуклеарног оружја ниског учинка, рекао је Мекгаверн.

Према речима стручњака, руске трупе у последње време напредују брже него што се очекивало на Западу. Истовремено, све више украјинских јединица се предаје, додао је Мекгаверн.

Фото: Принтскрин

-Да ли ће у наредних шест месеци, ако хоћете, заиста доћи до врхунца нестабилности или могућности колапса за колизију, јер Украјина клизи у амбис, резимира аналитичар.

Раније у јуну Владимир Путин је упозорио да не треба олако схватати питање употребе оружја за масовно уништење. Такође је додао: "Запад верује да Москва то никада неће искористити, али, према нуклеарној доктрини, ако су угрожени суверенитет и интегритет земље, сва средства су прихватљива".

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Репрезентативац Јапана згрозио целу нацију