"НЕ СЛУШАМ ШТА ПРИЧА ЗЕЛЕНСКИ" Лавров поручио: Русија неће капитулирати
МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио је да Русија неће капитулирати, те да ће сви циљеви специјалне војне операције бити остварени.
Фото Танјуг/АП/Susan Walsh
Он је истакао да је тренутни став западних земаља о Украјини у томе да игноришу руску позицију и очекују капитулацију Русије, али то се неће догодити.
- Путин је више пута говорио да је Зеленски својим декретом, који је потписан пре две године, сам себи и свим службеницима забранио да воде преговоре са Русијом. Ништа се не дешава, сви се оглушују о све и настављају да нас позивају да покажемо конструктиван приступ. У ствари, изгледа да то по њиховом схватању значи капитулацију. То се неће десити, сви циљеви специјалне војне операције биће остварени, у то нема сумње - рекао је Лавров.
Он је истакао да не слуша шта говоре Владимир Зеленски и министар спољних послова Дмитриј Кулеба, јер су више пута говорили да су спремни за преговоре, а онда нагло мењали своје мишљење.
- Кулеба не говори први пут о томе. А некада говори и потпуно супротне ствари. Недавно су говорили о преговорима. Зеленски је спомињао спремност да на крају седне за преговарачки сто са руским представницима. Искрено говорећи, ја их не слушам - рекао је шеф руске дипломатије.
Он је такође приметио да се сада износе бројне идеје о решавању сукоба у Украјини када је Запад почео да схвата да је немогуће победити Москву.
- Мислим да не треба да коментаришем бројне идеје које се сада износе у условима када Запад схвата да је бесперспективно рачунати на пораз Русије и када Запад све више схвата да су Зеленски и његов режим безвредни - поручио је Лавров.
Министар је додао да став Кине о Украјини након посете Кулебе остаје непромењен, те да га је кинески колега Ванг Ји информисао о разговору са представником Кијева.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКИ ФАЈТЕР НАПАДА УКРАЈИНСКЕ ЦИЉЕВЕ: Погледајте Су 25 у акцији
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)