ИСТИНА ИЗЛАЗИ НА ВИДЕЛО: Амерички тужиоци отпочели нову истрагу против Харвија Вајнстина
АМЕРИЧКИ тужиоци истражују "додатне насилне сексуалне нападе" за које тврде да је бивши холивудски филмски могул Харви Вајнстин починио, а намеравају да затраже нову оптужницу против осуђеног силоватеља, рекао је тужилац данас на судском рочишту у Њујорку.
Фото: Профимедиа
Тужилац Никол Блумберг поручила је да додатни напади које је Вајнстин наводно починио на Менхетну још увек нису прешли рок застарелости и да се терете као злочини, преноси Ројтерс.
Вајнстинов адвокат Артур Ајдала оценио је да је ова одлука тужиоца неправедна, будући да је Врховни суд државе Њујорк одбацио претходну пресуду за силовање из 2020. године.
Више од 100 жена је у јавност изнело да их је Харви Вајнстин силовао или сексуално злостављао. Он се и даље налази у њујоршком затвору, где служи казну за одвојене сексуалне злочине, због којих га је суд у Лос Анђелесу осудио на 16 година затвора.
Препоручујемо
ТРАМП ОСТАЈЕ БЕЗ НАЈМОДЕРНИЈЕГ НОСАЧА АВИОНА? Нови удар на моћ Израела; Трамп: Уништили смо 158 иранских бродова (ВИДЕО)
23. 03. 2026. у 07:14 >> 00:46
ЗЕЛЕНСКИ У ПАНИЦИ: Постоје обавештајни подаци да Руси данас спремају масовни напад
23. 03. 2026. у 23:11
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)