ХАМАС ЧЕКА ОДГОВОР ИЗРАЕЛА: Сукоб у Појасу Газе можда пред разрешењем
ХАМАС чека на одговор Израела на свој предлог за прекид ватре и ослобађање талаца у Појасу Газе, рекла су јуче два неименована званичника те палестинске милитантне групе. Званичници Хамаса навели су да је та група свој одговор доставила посредницима у преговорима.

Фото: Танјуг/АП
Још један неименовани палестински званичник рекао је за Ројтерс да су израелски преговарачи током разговора са посредницима из Катара обећали да ће свој одговор на предлог Хамаса дати у року од неколико дана.
План за прекид ватре у Појасу Газе у три фазе изнео је крајем маја председник САД Џозеф Бајдена, а план има за циљ ослобађање око 120 талаца које држи Хамас и окончање сукоба у Појасу Газе.
Хамас је одустао од свог ранијег кључног захтева да се Израел прво обавеже на трајни прекид ватре у Појасу Газе, пре потписивања споразума и, уместо тога, оставио могућност да се договор о трајном прекиду ватре постигне током прве шестонедељне фазе примирја, изјавио је минулог викенда извор из те палестинске милитантне групе.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)