ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД У РУСИЈИ: Расте број жртава; Терористи свештенику пререзали грло (ВИДЕО)
У МАХАЧКАЛИ, административном центру Дагестана, непознате особе пуцале су на пункт саобраћајне полиције, јавиле су РИА новости.

Фото: Принтсцреен/Телеграм
Погинуло десет људи
У Дагестану је погинуло десет људи, од којих су осам полицајци, саопштио је Телеграм канал 112.
Према информацијама канал, број повређених порастао је на 34, од којих су 27 припадници полиције.
Завршена активна фаза противтерористичке операције
У Дербенту је завршена активна фаза противтерористичке операције, саопштила је Национална противтерористичка комисија.
Током операције ликвидирана су два нападача, додаје се у саопштењу Комисије.
Свештенику пререзали грло, ликвидирана четворица терориста
Терористи су приликом напада на православну цркву у Дербенту убили једног свештеника и радника обезбеђења, преноси РИА.
Телеграм канал МАСХ наводи да је убијен отац Николај (66) коме су терористи наводно пререзали грло.
- Једино оружје чувара био је гасни пиштољ - наводи МАСХ и додаје да су се остали свештеници затворили у цркву након напада.
У Махачкали се настављају борбе, ликвидирана су четворица терориста, саопштило је Министарство унутрашњих послова Републике Дагестан.
Пуцњава на полицију у Махачкали
Према првим информацијама до које је дошла руска агенција, један полицајац је у нападу убијен, а шесторо рањено.
Међу цивилним становништвом нема повређених и мртвих.
За нападачима се трага.
Пуцњава и у Дербенту
Нападачи су из аутоматског оружја пуцали на синагогу и цркву у Дербенту, рекла је шеф прес-службе Министарства унутрашњих послова Дагестана Гајана Гариева.
„Према информацијама из дежурног одељења Министарства унутрашњих послова Дагестана, око 18 часова у Дербенту, непознате особе су из аутоматског оружја пуцале на синагогу и цркву“, рекла је она.
Према прелиминарним информацијама, у нападу је погинуо један полицајац, а други је повређен. Осумњичени су побегли белим "фолксваген полом".
„Започета је акција ‘Пресретање’. Идентитети нападача се утврђују“, рекла је портпарол Министарства унутрашњих послова Дагестана Гајана Гаријева.
Препоручујемо

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ДЕФИНИТИВНО КРАЈ!" Верица и Вељко саопштили коначну одлуку
МОДНА креаторка Верица Ракочевић недавно је прославила 40 година успешног рада.
17. 06. 2025. у 17:39
Коментари (0)