НОАМ ЧОМСКИ ДОЖИВЕО МОЖДАНИ УДАР: Амерички филозоф се опоравља
АМЕРИЧКИ лингвиста, филозоф и друштвени критичар Ноам Чомски (95) доживео је мождани удар прошлог јуна и од тад се опоравља у болници у Бразилу, пренео је магазин Тајм.
Фото: Профимедиа
- Тешко говори, а десна страна тела му је одузета - наводи магазин.
Како се наводи, Чомски и његова супруга Валерија преселили су се у њен родни град Сао Пауло, како би њему било доступно специјализовано лечење, а Чомског су сваког дана на одељењу интензивне неге посећивали неуролог, пулмолог и логопед.
- Његово стање се од тада значајно побољшало, напустио је интензивну негу и сада је у регуларној соби - наводи Тајм.
Лист Фоља де Сао Пауло наводи да је било упадљиво ћутање Чомског о рату у Појасу Газе, пошто се о томе није оглашавао упркос позивима његових присталица и медија, додајући да би он сигурно ''подигао леву руку у знак бесног ламента'' када би видео слике страдања у Гази. Лист додаје да Универзитет у Сао Паулу разматра да Чомског именује за професора лингвистике и политичких наука.
Чомски се сматра за једног од најплоднијих и најцитиранијих живих научника, који је познат по теорији трансформативно-генеративне граматике, као и по политичком активизму и критици америчке спољне политике, капитализма и масовних медија.
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ УДАР СТИЖЕ И АМАНА: Кина снима базе и гомилање војске САД у Јордану
04. 02. 2026. у 19:33
ИЗРЕЧЕНА КАЗНА РАЈАНУ РУТУ, Покушао да убије Трампа: Ево колико ће остати иза решетака
04. 02. 2026. у 19:01
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)