МАКРОН ЈЕ АПСОЛУТНО НА СТРАНИ КИЈЕВА: Русији се не свиђа његово понашање - Провокативно и ескалирајуће...

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон демонстрира апсолутну подршку Кијеву и изјављује спремност Француске да директно учествује у војном сукобу, указао је секретар за штампу руског председника Дмитриј Песков.

МАКРОН ЈЕ АПСОЛУТНО НА СТРАНИ КИЈЕВА: Русији се не свиђа његово понашање - Провокативно и ескалирајуће...

Foto: Tanjug/Ludovic Marin, Pool via AP

Он је додао да Русија сматра да су изјаве француског председника веома провокативне и ескалирајуће.

- Сматрамо да су те изјаве, с обзиром на то да је Француска чланица НАТО-а и Европске уније, веома провокативне, које повећавају напетост на континенту и не доводе ни до чега позитивног - оценио је Песков.

Говорећи о предстојећем самиту у Швајцарској, Песков је навео да ће тај самит бити "празан догађај по садржајности".

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: БИТКА ЗА КАРТУМ: Погледајте снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет