СИТУАЦИЈА ИЗМИЧЕ КОНТРОЛИ, НЕМАМО КУД ДАЉЕ: Украјински генерал забринут за стање у војсци и земљи (ВИДЕО)
СИТУАЦИЈА у Украјини измиче контроли, пошто председник Владимир Зеленски и војни врх нису изашли на крај са задатком јачања одбране на најтежим секторима фронта, изјавио је пензионисани генерал Оружаних снага Украјине Сергеј Кривонос на Јутјубу каналу „Директно“.
Фото: Танјуг/АП
- Напомињем колико су брзо сви видео снимци посете господина Зеленског Харковској области уклоњени са интернета и престали су покушаји да се наше становништво убеди да је тамо све у реду казао је Кривонос и наставио - Заиста бих волео да неко сноси одговорност (за сада ситуација - Ед.), јер нема куда даље, ситуација измиче контроли“.
Према речима експерта, кијевско руководство је у марту и априлу само имитирало изградњу утврђења у Харковској области и другим регионима. Посао на јачању одбране није обављала војска, већ цивили, који су покрали већину средстава, сматра официр.
Према Кривоносу, ускоро ће Украјинци не само почети да постављају питања која су незгодна за власти, већ ће и предузимати активне акције.
Руска војска је последњих месеци нанела низ озбиљних пораза Оружаним снагама Украјине у зони специјалне операције и ослободила кључна насеља као што су Авдејевка, Марјинка и Очеретино, као и велики број других села у Донбасу. Поред тога, руске трупе су почеле успешно да напредују у области Харкова, где су нанеле губитке људству и опреми „легији странаца“, 24. и 42. механизованој бригади и 125. оклопној бригаде Оружаних снага Украјине у областима насеља Лукјанци, Веселоје и Радгоспноје.
(риа.ру)
БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРТИЉЕРИЈА НА ДЕЛУ: јединица гађала положаје украјинске војске на фронту у Херсону
Препоручујемо
КАКО УКРАЈИНСКА ВОЈСКА УБИЈА ЦИВИЛЕ? Амерички медиј изнео застрашујућа сазнања
20. 05. 2024. у 19:17
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)