ХОЛАНДИЈА ДАНАС ДОБИЈА ВЛАДУ? : Избори били још у новембру прошле године
ХОЛАНДИЈА је на корак од формирања нове владе, после прошлогодишњих избора. Холандски политичар Герт Вилдерс чија је десничарска Странка за слободу (ПВВ) победила на изборима у Холандији у новембру 2023, изјавио је данас да је договор близу. Очекује се да ће Вилдерс данас најавити потенцијалног премијера Холандије, који може доћи из било које од наведених странака.

FOTO: EPA
Потенцијална постизборна коалиција ПВВ, Странке за слободу и демократију, Новог друштвеног уговора и Покрета пољопривредника-грађана била би највише десничарска влада у скоријој историји Холандије, коментарише портал Политико.
Крајње оптимистички и без задршке, Вилдерс је оценио да "не види како би ово могло да не успе". Вилдерс, који се одрекао стремљења ка премијерској позицији, ово је изјавио у уторак, после 16 сати дугог састанка са представницима других странака.
Политико оцењује да је Вилдерс осигурао победу на изборима својом антимигрантском реториком. Он је за стамбену кризу у Холандији, окривио тражиоце азила.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)