ВАРУФАКИС СПРЕМА ТУЖБУ ПРОТИВ НЕМАЧКЕ: Намерава да стигне и до европског суда, а ово је разлог
ПАНЕВРОПСКА странка "ДиЕМ25" грчког политичара Јаниса Варуфакиса саопштила је данас да је он покренуо тужбу против државе Немачке јер му је забрањен улазак у ту државу 12. априла, када је требало да присуствује Палестинском конгресу.

Фото: Профимедиа
У саопштењу се наводи да је, после захтева Варуфакиса за образложење о забрани уласка у Немачку, та држава одбила да одговори, позивајући се на "националну безбедност".
- Имајући у виду ово јасно кршење немачких и европских закона... Варуфакис води немачку власт на суд због кршења његових основних права и клевете, наводећи своју намеру да се жали, ако буде потребе, и европским судовима - пише у саопштењу.
Додаје се да су суду у Немачкој предата документа која га подсећају да је Варуфакис требало да говори на јавном догађају који су заједно организовале његова странка и јеврејска невладина организација "Јеврејски глас за мир", што чини "оптужбе о антисемитизму бесмисленим" у случају полицијске забране тог догађаја.
У саопштењу се напомиње да је немачка држава, позивањем на националну безбедност "оправдала своје приближавање тоталитаризму" и "распустила владавину права и најважнији принцип ЕУ - слободе грађана на кретање и политички ангажман".
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: КАДИРОВ ПРОВЕРАВА ТЕРЕНСКА ВОЗИЛА - Погледајте како вуче једно од возила
Препоручујемо

У ЈОШ ЈЕДНОМ ГРЧКОМ ЛЕТОВАЛИШТУ ВИЂЕНА АЈКУЛА: Снимљена како плива у плићаку (ВИДЕО)
07. 05. 2024. у 08:19

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)