АМЕРИКАНЦИ ОСУЂУЈУ РУСКЕ ОБАВЕШТАЈНЕ ДЕЛАТНОСТИ: Њихове малициозне сајбер активности су дестабилизујуће
МЕТЈУ Милер, портпарол америчког Стејт департмента, снажно осуђује, како је навео, "малициозне сајбер активности руског главног обавештајног директората (ГРУ)", познатог као АПТ28, против Немачке, Чешке, Литваније, Пољске, Словачке и Шведске.
Фото Shutterstock
-Прикључујемо се Немачкој, која је за малициозне сајбер активности оптужила АПТ28, која је циљала немачку политичку партију. АПТ28, познат и као "Фенцy беар", "Стронтиум" и "Форест Близзард", добро познати је актер претње с дугом историјом у ангажовању у злонамерном и дестабилизирајућем понашању. САД су раније оптужиле и санкционисале актере повезане с АПТ28 због њиховог учешћа у широком спектру злонамерних кибернетичких активности, укључујући кибернетичке активности усмерене на мешање у председничке изборе у САД 2016. године, наводи Милер, пренео је Стејт департмент.
У саопштењу се додаје да је Министарство правде САД сарађивало са Немачком у решавању мреже стотина рутера малих канцеларија и радних места у кући, које је АПТ28 користио да би прикривао и спроводио злонамерне активности. Акције Министарства правде додатно су блокирале руском директорату приступ постављеним уређајима", поручио је, између осталог, Милер.
Немачко МСП позвало је данас званичнике руске амбасаде на разговор поводом наводног руског сајбер напада на Социјалдемократску партију Немачке (СПД) прошле године.
СПД је у јуну 2023. објавио да су имејл налози извршног директора СПД били мета сајбер напада у јануару, пренео је Велт.
Из странке је тада саопштено да је то омогућено наводним безбедносним пропустом у софтверској компанији Мајкрософт.
Потпаролка СПД је напоменула да постоји могућност и да је дошло до одлива података током руског напада.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
АМЕРИКА ОПТУЖИЛА РУСИЈУ И КИНУ: Распоређују антисвемирско оружје и милитаризују свемир
02. 05. 2024. у 00:25
НОВИ ДЕТАЉИ НАПАДА НА КУЋУ ЗДРАВКА ЧОЛИЋА: Довезли се тротинетом, па снимали бацање бомбе
ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду објавило је нове детаље напада на кућу певача Здравка Чолића, на коју је 3. фебруара бачена бомба.
06. 02. 2026. у 18:52
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)