"НОВАЦ КОЈИ СТИГНЕ У КИЈЕВ МОРАЋЕ ДА БУДЕ ВРАЋЕН" Володин: То је дужничко ропство из којег се не може побећи
САД одлуком да одобре Украјини нову војну помоћ терају ову земљу да ратује до последњег Украјинца, написао је на свом Телеграм каналу председник Државне думе Вјачеслав Володин.

Вјачеслав Володин, Фото АП
- Својом одлуком Сједињене Америчке Државе приморавају Украјину да се бори до последњег Украјинца, сахрањујући њену привреду и лишавајући је будућности. П.С. Али ово неће променити ситуацију на бојном пољу. Злочиначки кијевски режим ће претрпети пораз - истакао је он.
Володин је скренуо пажњу да председник САД Џозеф Бајден не крије да ће одобрена средства првенствено отићи америчким компанијама.
- Али главна ствар је друго: чак и новац који стигне у Кијев мораће да буде враћен. То је дужничко ропство из којег се не може побећи - нагласио је председник Државне думе.
Представнички дом САД одобрио је 20. априла предлоге закона о пружању војне помоћи
Украјини, Израелу и Тајвану, конфисковању замрзнуте имовине Русије за њихову фактичку предају Кијеву, као и увођењу додатних санкција Кини. Обим пакета је 95 милијарди долара и укључује, између осталог, 60 милијарди долара за Украјину, 26 милијарди долара за Израел и хуманитарну помоћ цивилима у зонама сукоба, укључујући и Појас Газе. Сада предлоге закона мора да одобри амерички Сенат, а њихово разматрање почеће 23. априла.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ПОПЛАВЕ У РУСИЈИ - Снимци дроном показују поплавама погођена предграђа на југу Русије
Препоручујемо

МАСК О НОВОМ ПАКЕТУ АМЕРИЧКЕ ПОМОЋИ ЗА УКРАЈИНУ: "Оно што мене највише брине..."
21. 04. 2024. у 14:21

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)