ПРЕДСЕДНИК ИРАНА ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Детаљно размотрена ситуација на Блиском истоку

ПРЕДСЕДНИК Ирана Ибрахим Раиси разговарао је телефоном са председником Русије Владимиром Путином, саопштио је Кремљ.

ПРЕДСЕДНИК ИРАНА ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Детаљно размотрена ситуација на Блиском истоку

Фото: Профимедиа

Два председника су детаљно размотрила ситуацију на Блиском истоку, након израелског напада и одговора Ирана.

Како је Раиси истакао, одговор Ирана је био изнуђен и имао ограничени карактер. Он је саопштио да Техеран није заинтересован за даљу ескалацију ситуације.

- Владимир Путин је изразио наду да ће све стране показати разумну уздржаност и да неће дозволити нову рунду конфронтације која би имала катастрофалне последице за цео регион - наводи се у саопштењу.

Разговор је обављен на иницијативу иранске стране.

Иран је 13. априла увече лансирао беспилотне летелице и ракете према Израелу, назвавши то одговором на бројне злочине, укључујући ваздушни напад на конзулат у Дамаску.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији