ЗАХАРОВА САОПШТИЛА: Москва принуђена да донесе нову одлуку - "Више пута смо им скренули пажњу..."

В.Н.
В.Н.

15. 04. 2024. у 13:16

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је да је Русија принуђена да предложи премештање преговора о рату између Јерменије и Азербејџана из Швајцарске у неку другу земљу.

ЗАХАРОВА САОПШТИЛА: Москва принуђена да донесе нову одлуку - Више пута смо им скренули пажњу...

Фото: Профимедиа

- Више пута смо Швајцарској скренули пажњу на чињеницу да њено неодговорно држање на отворено антируском путу крши њену декларисану неутралност - рекла је Захарова и истакла учешће Швајцарске у санкцијама против Русије и њену "безрезервну солидарност" са Украјином.

Захарова је рекла да Русија за ове преговоре радије жели, како је навела, државу "чија власт није ништа учинила на штету интереса учесника у овом преговарачком формату" и додала да су се неке државе већ понудиле да буду домаћини, преносе руске Новости.

Азербејџански регион Нагорно-Карабах, у коме већином живе Јермени, био је спорна територија годинама, а Азербејџан је прошле године изненада освојио ту енклаву.

Потом је 1. јануара ове године укинута међународно непризната Република Нагорно-Карабах, а хиљаде Јермена напустиле су ту територију.

Више дипломатских разговора о конфликту између Бакуа и Јеревана одржано је у Женеви.

(б92)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ЉУБАВИ! Овако се Новак Ђоковић данас опростио