ОСИРОМАШЕНИМ УРАНИЈУМОМ КРЕНУЛИ НА ГОЛОРУК НАРОД: Патрушев оптужио НАТО за епидемију рака у бившој Југославији
МУНИЦИЈА са осиромашеним уранијумом, коју је НАТО користио у Југославији, изазвала је вишеструки пораст оболелих од рака од којег становништво умире чак и четврт века након агресије НАТО-а, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Николај Патрушев.
Фото: Новости/принтскрин/илустрација
- Годишњица оснивања НАТО-а се практично поклопила са 25. годишњицом бомбардовања Југославије када се, под маском пароле 'заштита људских права и демократије', авијација Алијансе немилосрдно обрачунавала са голоруким народом. Током бомбардовања је погинуло преко 2.500 људи, а рањено је више од 12.000 цивила - рекао је Патрушев у интервјуу за лист „Аргументи и факти“.
Он је подсетио да још није утврђен тачан број погинулих током НАТО агресије на СР Југославију.
- Употреба муниције са осиромашеним уранијумом довела је до контаминације земљишта и вишеструког пораста случајева рака међу становништвом који наставља да убија људе и четврт века након агресије НАТО-а - закључио је Патрушев.
БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ИЗ БЕЧА - Девојчица личи на несталу Данку, ради се на идентификацији
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСИЈА КИВНА НА ИЗРАЕЛ: Оштро реаговала поводом напада на иранску амбасаду у Сирији
01. 04. 2024. у 22:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)