ФРАНЦУСКА ПОЛИЦИЈА ДОБИЛА НОВУ КОМАНДУ: Наређено да се заштите све цркве у време Васкрса, ово је разлог
ФРАНЦУСКИ министар унутрашњих послова Жералд Дарманин наредио је данас полицијским начелницима да за време Васкрса распореде снаге безбедности испред свих католичких и протестантских цркава.

Фото АП
Дарманин је у СМС поруци полицијским начелницима написао да "врло висок" ниво терористичке претње и "наставак напетости" на међународној сцени, а посебно са ратом у Гази и нападом у Москви, "налаже изузетну будност" током празника.
"Појачане снаге испред сваке цркве или храма"
Такође је додао да је нужно успоставити "визуелну контролу људи који улазе у верске објекте како би се откриле сумњиве особе" те да "посебну пажњу треба посветити "возилима стационираним уз близини великих окупљања".
Дарманин је истакао да су појачане физичке присутности снага реда испред сваке цркве или (јеврејског) храма од петка до краја недеље.
Од почетка године у Француској догодила су се два напада. Национално тужилаштво за тероризам је објавило да се у једном од тих напада радило о "џихадистичкој идеологији" усмереној против католичке установе.
Васкрс, који слави Христово васкрсење, је највећи хришћански празник. Католици и протестанти га славе овај викенд, а православни верници 5. маја.
(Курир/Индеx)
БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ У МОСКВИ - Сумња се да је приведен један од терориста

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)