БЕЛА КУЋА "ЗБУЊЕНА И РАЗОЧАРАНА": Осудили одлуку Нетанјахуа - Радије би се свађао са нама чак и ако то није у интересу Израела...
БЕЛА кућа је "збуњена" оним што је неколико америчких званичника назвало "претераном реакцијом израелског премијера Бењамина Нетанјахуа" на одлуку Вашингтона да не стави вето на резолуцију Савета безбедности УН о Гази, наводи се у извештају "Аксиоса".
Фото: Танјуг/АП
Савет безбедности Уједињених нација усвојио је јуче резолуцију којом се позива на "моментално примирје" у Појасу Газе, први пут од почетка рата на Блиском истоку.
У резолуцији се такође захтева хитно и безусловно ослобађање свих талаца.
Након што су се САД уздржале од гласања, Нетанјахуова канцеларија је оптужила Вашингтон да се "повукао са своје доследне позиције од почетка рата", те је отказала посету планирану посету делегације Израела САД.
Портпарол Беле куће Џон Кирби назвао је отказивање посете израелске делегације "разочаравајућим" и рекао да је Вашингтон "збуњен" тим потезом јер уздржаност САД "не представља промену у њиховој политици".
Портпарол Стејт департмента Метју Милер тврдио је да САД нису искористиле право вета јер је позив на прекид ватре и ослобађање талаца у складу са политиком Вашингтона, напомињући да је резолуција необавезујућа.
Нетанјаху је искористио гласање у УН као изговор да не пошаље делегацију у Вашингтон јер се "плашио да би могли да понуде нешто разумно", тврди неименовани амерички званичник, преноси "Аксиос".
- Радије би се свађао са нама чак и ако то није у интересу Израела... То је такође смешан начин да се опходимо према партнеру који је Израелу дао толику подршку - закључује саговорник америчког портала.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО: ЗАШТО СМО ЗАПРАВО БОМБАРДОВАНИ: Четврт века од НАТО агресије на Југославију
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)