ПРЕСТАНИТЕ ДА СЕ ИГРАТЕ ВАТРОМ! Сијарто упозорава Запад - Морате да признате, ваша војна стратегија у Украјини је пропала

Марија Стевановић
Марија Стевановић

18. 03. 2024. у 14:44

МАЂАРСКИ министар спољних послова Петер Сијарто поручио је да лидери западноевропских земаља треба да признају да је њихова војна стратегија у Украјини пропала и да ствара ризик од новог светског рата.

ПРЕСТАНИТЕ ДА СЕ ИГРАТЕ ВАТРОМ! Сијарто упозорава Запад - Морате да признате, ваша војна стратегија у Украјини је пропала

FOTO: AP/Tanjug

Он је на друштвеним мрежама написао да је ситуација у Европи критична, као и да је претња од избијања светског рата све акутнија.

- Лидери Западне Европе треба да признају да је њихова војна стратегија у Украјини пропала и да би прекид ватре одавно био постигнут да су уложили барем половину својих напора за успостављање мира, а не за снабдевање Украјине оружјем - навео је шеф мађарске дипломатије.

Уместо да се тражи прекид сукоба, додао је Сијарто, на предлог француског руководства расправља се о идеји слања западних трупа у Украјину.
Према његовим речима, слоган "Најбоља одбрана је добар напад" сада се користи за подстицање претње светским ратом.

- Могуће распоређивање копнених трупа у Украјину потпуно је у супротности са до сада донетим одлукама НАТО-а. Не желимо рат у Европи и надамо се да ће наше европске колеге престати да се играју ватром - поручио је Сијарто.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

ДР НОВОСТИ: Како бити емоционално интелигентнији?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ПСУЈЕШ ГА УВИЈЕК, КАД ГА И НА СЛИЦИ ВИДИШ... Овако су босански навијачи реаговали на смрт српског тренера, Младена Жижовића, на утакмици