УКРАЈИНСКА ВОЈСКА ИМА НЕОЧЕКИВАНЕ ПРОБЛЕМЕ: Руси напредују, а нема одбрамбених линија (ВИДЕО)
НАПОРИ Украјине да изгради одбрамбена утврђења дуж линије фронта нису дали значајне резултате, пише "Волстрит џорнал", позивајући се на западне званичнике и украјинске војнике.

Фото Танјуг/АП
Раније је "Њујорк тајмс", позивајући се на снимке америчке сателитске компаније "Планет лабс", известио да су украјинска одбрамбена утврђења западно од Авдејевке слаба, што доприноси успеху руске војске.
-Ова кампања (за изградњу одбрамбених структура) није дала значајне резултате, а недостатак напретка постаје проблем за Украјину док Русија напредује, наводи се у публикацији.
Према речима Николаја Белескова, истраживача Украјинског Националног института за стратешке студије, чије мишљење наводи издање, руске снаге су сада у удобном положају и постављају темеље за озбиљну офанзиву у другој половини године.
Руски председник Владимир Путин рекао је да је циљ Специјалне војне операције "заштита људи који су већ осам година били изложени злостављању и геноциду од стране кијевског режима".

Илустрација telegram rybar
Према његовим речима, Русија већ 30 година покушава да се договори са НАТО-ом о принципима безбедности у Европи, али је као одговор на то била суочена или са циничном обманом и лажима, или са покушајима притисака и уцена, док је алијанса У међувремену, упркос протестима Москве, стабилно се шири и приближава границама Руске Федерације.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
Препоручујемо

РУСКЕ СНАГЕ ЗАУСТАВЉЕНЕ КОД АВДЕЈЕВКЕ: ВСУ - Руси почели прегруписавање, разговор Умерова и Сирског са Остином (ВИДЕО)
05. 03. 2024. у 00:11 >> 02:48

СА ФРОНТА У АМБАСАДУ: Генерал Залужни именован за украјинског амбасадора у Лондону
07. 03. 2024. у 18:30

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)