"ГОРИ" АМЕРИКА: Ситуација измакла контроли, становништво евакуисано (ФОТО)
ВЕЛИКИ пожари у Тексасу и даље бесне док све ватрогасне службе покушавају сузбити ватрени пламен, јавља Гардијан.

Foto: Tanjug/AP
Пожар у Смоукхаус Крику други је највећи шумски пожар у Тексасу досад, а прогутао је више од 500.000 хектара у тексашком подручју Пенхендл откако је започео у понедељак.

Foto: Tanjug/AP
Становници евакуисани, 4000 кућа без струје
Пожар тренутачно није под контролом, а становници неколико тексашких округа евакуисани су.
Ватра се увелике проширила с обзиром на неуобичајено високе температуре и јак ветар, а пламен се појачавао у сувим травнатим подручјима.
Јуче су наређене обавезне евакуације за неколико тексашких округа, након што је гувернер Грег Абот прогласио катастрофално стање. Више од 4000 домаћинстава у Тексасу тренутно је без струје.

Foto: Tanjug/AP
(Индекс.хр)
БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису
Препоручујемо

И БАЈДЕН И ТРАМП ИДУ У ТЕКСАС: У јеку кризе на мексичко-америчкој граници
28. 02. 2024. у 15:19

МАЈКА УБИЈЕНА, ДЕЧАК (7) ТЕШКО РАЊЕН: Неочекиван обрт пуцњаве у цркви у Тексасу
12. 02. 2024. у 23:58

ЗАХАРОВА ЖЕСТОКО О ЗАБРАНИ ПРЕЛЕТА ВУЧИЋУ: То је скандал, нико нема моћ да уништи партнерство са Београдом
ОДБИЈАЊЕ Литваније и Летоније да дају дозволу за лет авиона српског председника Александра Вучића ка Русији представља још један скандалозан случај, изјавила је званична представница руског Министарства спољних послова Марија Захарова, преноси руска агенција ТАСС.
07. 05. 2025. у 15:48

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НОВИ ЈУГО: Представљена прва макета (ФОТО)
ЛЕГЕНДАРНИ аутомобил yugo (југо), који је некада био понос домаће ауто индустрије, враћа се у потпуно новом издању! Након што је у фебруару ове године најављено оживљавање култног бренда, сада је на престижном сајму Car Design Event 2025 у Минхену премијерно представљена и прва макета будућег аутомобила.
07. 05. 2025. у 14:08
Коментари (0)