МАКРОНА НИКО НИЈЕ РАЗУМЕО: Захарова о иницијативи за слање НАТО трупа у Украјину - "Ни савезници нису подржали његову идеју"

Марија Стевановић
Марија Стевановић

28. 02. 2024. у 08:42

НИ САМИ савезници Француске нису разумели и нису подржали изјаву председника Емануела Макрона о могућем слању трупа у Украјину, изјавила је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова на радију Спутњик, преносе РИА новости.

МАКРОНА НИКО НИЈЕ РАЗУМЕО: Захарова о иницијативи за слање НАТО трупа у Украјину - Ни савезници нису подржали његову идеју

Фото: Профимедиа

- Ова изјава изазвала је шок међу његовим друговима, партнерима у НАТО-у. Одмах за пар сати дат је низ изјава највишег руководства НАТО земаља, лидера, министара иностраних послова, министара одбране који су се оградили од ове Макронове изјаве. Они сами не планирају овако нешто - рекла је Захарова.

Према њеној оцени, „нико није разумео – сада говорим о његовим сопственим партнерима, пријатељима, савезницима“ зашто је Макрон дао такву изјаву.

- У контексту паузе у финансијској (помоћи Кијеву – прим. аут.) Вашингтона, Макрон је пружио неку врсту информативне и политичке помоћи Белој кући, како би уложио бар нешто у подршку кијевском режиму - рекла је Захарова. 

Раније је француски председник Емануел Макрон изјавио да се ЕУ сложила да створи „девету коалицију за дубоке ударе“ – снабдевајући Украјину ракетама средњег и дугог домета. Он је такође рекао да ће Француска учинити све да спречи Русију да „победи у овом рату“. Према његовим речима, лидери западних земаља су разговарали о могућности слања трупа у Украјину, али још није постигнут консензус. Касније, француски премијер Габријел Атал такође није искључио слање војног особља у Украјину и додао да Париз „неће моћи да се помири” са победом Русије.

БОНУС ВИДЕО:

ШТА ДА УРАДИТЕ КАДА ПОДСТАНАР ПРОМЕНИ БРАВУ: Адвокат Љиљана Попадић открива

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

НЕВЕРОВАТАН ФЕНОМЕН: Како је ватра Светог Илије повезана са Теслом?