СКРИВЕНЕ НАМЕРЕ АМЕРИКЕ: Залаже се за прекид ватре у Гази, а спрема оружје за Израел
АСМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена се спрема да пошаље авионске бомбе и друго наоружање у Израел како би појачали војни арсенал те земље, чак и у тренутку када се САД залажу за прекид ватре у Гази, преноси Ројтерс позивајући се на извештај америчких медија.
Фото: Принтсцреен
Према писању "Вол стрит џорнала", предложена пошиљка укључује око хиљаду МК-82 бомби, упаљача и ЈДАМ комплета за навођење, како би се муниција учинила прецизнијом, пакет чија се вредност процењује десетинама милиона долара.
- Предложену испоруку још увек интерно прегледају званичници, а детаљи предлога би се могли променити пре него што администрација обавести конгресни одбор који је надлежан да да одобри трансфер, наводи лист, позивајуц́и се на садашње и бивше америчке званичнике.
Извештај такође цитира процену предлога америчке амбасаде у Јерусалиму, у којој се каже да израелска влада тражи "брзу набавку ових средстава за одбрану Израела од сталних и новонасталих регионалних претњи".
БОНУС ВИДЕО:
ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису
Препоручујемо
"ОВО ЈЕ ЛОВ НА ВЕШТИЦЕ": Трамп бесан због пресуде - правосудни систем на удару корумпираних тужилаца и судија
17. 02. 2024. у 07:45 >> 07:50
ПОГИНУО ВАТРОГАСАЦ У ЕКСПЛОЗИЈИ ГАСА: 11 особа повређено у предграђу Вашингтона
17. 02. 2024. у 07:27
АСАНЖ СЛЕДЕЋЕ НЕДЕЉЕ САЗНАЈЕ СВОЈУ СУДБИНУ: Након овог рочишта нема повратка
16. 02. 2024. у 21:08
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)