ЕРДОГАН ПРЕТИ: Они који данас затварају очи пред масакрима сутра ће зажалити
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган оптужио је међународну заједницу да само посматра геноцид Израела над палестинским народом, а израелског председника Бенјамина Нетанјахуа назвао је "фирером данашњице".
Фото: Профимедиа/ Озан Косе
- Гледамо оне који безусловно подржавају Израел. Они који данас затварају очи пред масакрима сутра ће зажалити. Западне земље и међународне безбедносне институције су пале на тесту у Гази и изгубиле свој кредибилитет - поручио је Ердоган.
Он је истакао да они који тврде да се залажу за демократију игноришу убиства жена, деце и беба у последњих 105 дана, од почетка израелских напада, преноси Дејли сабах.
- Они само мирно посматрају варварство, које је ескалирало до геноцида, а које је починио данашњи Фирер Нетанјаху и његов крвожедни тим против Палестинаца - додао је председник Турске.
Поручио је да ће Турска наставити одлучну борбу против тероризма "док се мочвара тероризма у Сирији и Ираку потпуно не исуши".
Препоручујемо
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (1)