НЕМАЧКИ ГЕНЕРАЛ СМАТРА ДА ЋЕ 2024. ГОДИНА БИТИ ОДЛУЧУЈУЋА У УКРАЈИНИ: Тренутно иницијативу имају Руси

Novosti online

04. 01. 2024. у 19:52

ПРЕДСТОЈЕЋА, 2024. година, биће одлучујућа у сукобу у Украјини, изјавио је немачки генерал у пензији Роланд Катер за телевизију „Велт“.

НЕМАЧКИ ГЕНЕРАЛ СМАТРА ДА ЋЕ 2024. ГОДИНА БИТИ ОДЛУЧУЈУЋА У УКРАЈИНИ: Тренутно иницијативу имају Руси

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Мислим да ће ово бити одлучујућа година у војном смислу. Треба веома реално проценити – да ли ће Украјина успети да преузме иницијативу? Тренутно имам утисак да у великој мери иницијативу имају Руси - рекао је Катер.

Он такође сматра да ће се, паралелно с тим, 2024. године покретати питање о могућностима за дипломатско решење сукоба.

Оружане снаге Украјине од 4. јуна предузимале су неуспешне покушаје контраофанзиве. Руска страна је више пута истицала да, упркос великим губицима, офанзива није донела значајније резултате Кијеву. Покушавајући да оправдају мањак успеха у зони борбених дејстава, украјинске власти су више пута оптуживале НАТО да не испоручује довољно оружја, на шта су званичници Алијансе одговорили да је Кијеву испоручено све што му је неопходно.

Министар одбране Русије Сергеј Шојгу саопштио је 26. децембра да је главни задатак специјалне војне операције у 2023. години – спречавање контраофанзиве украјинских Оружаних снага – успешно завршен.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)