"УКРАЈИНА ЋЕ КАПИТУЛИРАТИ" Пољански оштро - Пропустила је прилику да закључи мировни споразум
ПРВИ заменик сталног представника Русије у УН одговорио је некадашњем америчком амбасадору у Русији Мајклу Макфолу на тврдње о преговорима Кијева и Москве.
Фото: Профимедиа/Илустрација ВН
- Украјина је пропустила прилику да закључи повољан мировни споразум и сада ће сваки могући договор одражавати њену капитулацију - изјавио је први заменик сталног представника Русије у УН Дмитриј Пољански.
Одговарајући бившем америчком амбасадору у Русији Мајклу Макфолу, Пољански је напоменуо да је опште познато да су преговарачи прафирали мировни споразум, те да је његову копију лично показао председник Русије Владимир Путин.
- И ову причу као и директну улогу Велике Британије и САД у убеђивању Украјине да одбије споразум потврдили су многи - истакао је Пољански.
Оптужио је Макфола да ће бити "заслужан" због сталног ратног хушкања и обмањивања јавности САД о стварној ситуацији на терену. Како је рекао, иако се представља као "само професор", сви знају праву деструктивну улогу некадашњег америчког амбасадора на простору бившег Совјетског савеза.
- У интервјуу сте себе 2012. године описали као специјалиста за демократију, антидиктаторске покрете и револуције - подсетио је Пољански.
Макфол је претходно рекао како није лично саботирао мировне преговоре Москве и Кијева, те да је он само професор и да не би требало прецењивати његову моћ.
- Моји пријатељи су били у Турској на овим преговорима, и они причају сасвим другачију причу. Путин никада није био озбиљан. Његови преговарачи нису имали директне везе са њим - тврдио Макфол.
(Ало)
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (0)