ОРБАН ЗАГРМЕО: Европа изгубила способност да управља сама собом
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан рекао је данас у Цириху да Европа не успева да постави себи циљеве, нити да препозна средства за њихово постизање, што значи, како је навео, да је "изгубила способност да управља сама собом".
Фото: Танјуг/АП
Орбан је истакао, у говору на прослави 90. годишњице швајцарског конзервативног недељника Велтвохе, да удео Европе у светској производњи опада и да ће до 2030. године Немачка бити последња европска земља која ће остати међу 10 највећих економских сила, на десетом месту.
Орбан је оценио да ЕУ није успела да се успешно избори са сопственим проширењем, као ни са регионалним сукобима у Украјини и на Западном Балкану, пренела је агенција МТИ.
Орбан је рекао да је мађарска политика заснована на ниским порезима и привлачењу инвестиција са Истока и Запада, као и на сузбијању миграција.
БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ИЗГЛЕДА КРИМСКИ МОСТ ДАНАС: Ремонтован део пуштен у саобраћај пре рока
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)