КАКО РЕШИТИ ПОТЕНЦИЈАЛНУ ЕСКАЛАЦИЈУ? Шојгу решење у тешким тренуцима
КОМУНИКАЦИЈА министара одбране Русије и Француске помогла је да се спречи ескалација између две земље у тешким тренуцима, рекао је шеф француског војног ресора Себастијан Лекорњу.
Фото: Танјуг/АП
Он је појаснио да је спреман да настави контакте ако буду "корисни и ефикасни". Министар је рекао да је са шефом руског Министарства одбране Сергејем Шојгуом разговарао два или три пута.
Према његовим речима, током ових разговора „било је речи о веома конкретним стварима у области решавања потенцијалне ескалације“.
- Нуклеарне силе имају одређене међусобне обавезе. Низ разговора нам је омогућио да спречимо ескалацију у веома осетљивим тренуцима - рекао је Лекорњу на телевизији ЛЦИ.
У августу 2022. године министри одбране Русије и Француске разговарали су о ситуацији око Запорошке нуклеарке. У октобру исте године поново су обавили телефонске разговоре, током којих је Шојгу пренео свом колеги „своју забринутост због могућих провокација из Украјине, употребом прљаве бомбе“. Од тада се министри две земље више нису јављали.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА - Извођење вежбе одбране Северног морског пута
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ ШОЈГУА: Запад жели да шири рат из Украјине на Азијско-пацифички регион
30. 10. 2023. у 16:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)