ЛАВРОВ: Све више људи у свету гледа на Русију као на браниоца правих вредности
СВЕ већи број људи у свету не само да саосећа са Руском Федерацијом, већ и на Русију гледа као на браниоца трајних традиција и правих вредности, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на светској конференцији сународника који живе у иностранству.

Фото АП
- Русија ће као држава-цивилизација наставити да брани моралне принципе међународног живота, да промовише принципе поштења, истине, доброте и правде у међудржавној комуникацији. Ослањање на опште идеале великих религија и култура, поштовање идентитета народа света, њихово право на сопствени пут развоја – најважнија помоћ у проналажењу оптималних одговора на бројне изазове и претње нашег времена.Таква стваралачка линија ужива најширу подршку у светској заједници. Све већи број људи, укључујући и европски континент, не само да саосећају са нашом земљом, већ и гледају на Русију као на браниоца трајних традиција и вредности, правих вредности - истакао је он.
По његовим речима, многе организације руских сународника у иностранству суочене су са ружном русофобијом, али настављају свој рад.
- Ниво русофобије који посматрамо у многим западним земљама је невероватан. Знамо у каквим условима многи од вас морају да раде, координациони савети, организације руских сународника, разна удружења наше дијаспоре суочена су са овом ружном појавом, са русофобијом на дневној бази - рекао је министар.
Лавров је напоменуо да сународници у иностранству, упркос тешким условима, чине много на популаризацији богатог културног, историјског, духовног наслеђа Русије, очувању и промоцији руског језика и књижевности.
Руско Министарство спољних послова ће наставити да чини све што је потребно да заштити легитимна права и интересе сународника који живе у иностранству и помоћи ће у јачању њихових веза са историјском домовином, рекао је Лавров.
С тим у вези, министар је истакао да Русија рачуна на принципијелну грађанску позицију сународника који живе у иностранству, „спремност да је доследно брани упркос спољном притиску“.
(Спутњик)
Препоручујемо

"ЗАШТО МЕ, СИНЕ, ОСТАВИ?" Болна читуља Кодићеве мајке: "Шта ће пуста мајка без тебе?"
01. 11. 2023. у 08:38

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"БРАТЕ, МОРАМ!" Шта је Бора пред смрт урадио за Жељка
ПОСЛЕ вести о смрти фронтмена групе "Рибља Чорба", која је потресла регион у септембру прошле године, многе славне личности огласиле су се како би поделиле своје успомене на Бору Ђорђевића.
25. 06. 2025. у 08:29
Коментари (0)