УДАРИ РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ ПО ЏИХАДИСТИМА: Уништена подземна складишта муниције терориста у Идлибу

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

19. 10. 2023. у 22:27

ВАЗДУШНО-космичке снаге Русије извеле су ваздушне нападе на подземна складишта терориста у којима су биле смештене гранате за вишецевне ракетне системе и материјал, изјавио је заменик начелника Руског центра за помирење зараћених страна у Сирији контраадмирал Вадим Кулит.

УДАРИ РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ ПО ЏИХАДИСТИМА: Уништена подземна складишта муниције терориста у Идлибу

Фото: ЕПА

-Због континуираних провокација терористичких група које делују у зони деескалације Идлиб, Ваздушно-космичке снаге Русије наставиле су да изводе ваздушне нападе на објекте илегалних оружаних група. У провинцији Идлиб у региону Иштебрак уништена су подземна складишта терориста, где су чувани материјали и муниција за вишецевне ракетне системе, рекао је Кулит на конференцији за медије.

Контраадмирал је додао и да су у гранатирању положаја владиних снага од стране терористичких група Џебхат Нусра и Исламске партије Туркестана (обе забрањене у Русији) рањена три сиријска војника.

-У протекла 24 сата у зони деескалације Идлиб забележено је 12 напада на положаје сиријских владиних снага од стране терористичких група Џебхат Нусра и Исламска партија Туркистана: у провинцији Идлиб – осам напада, у провинцији Латакија – четири напада. Рањена су три сиријска војника, прецизирао је Кулит.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ДРАМА У ЗАТВОРУ: Бивши председник легао на под у доњем вешу - 2 сата дуга агонија због саслушања Јун Сук Јеола