РУСИЈА ЈАЧА ВАЗДУШНЕ СНАГЕ: Стигла нова партија ловаца Су-34

ВАЗДУШНО-космичким снагама Русије испоручена је још једна партија нових ловаца бомбардера Су-34, саопштила је прес-служба државне корпорације „Ростех“.

РУСИЈА ЈАЧА ВАЗДУШНЕ СНАГЕ: Стигла нова партија ловаца Су-34

Фото: Профимедиа

-Партија нових авиона Су-34, друга ове године, произведена у Новосибирској ваздухопловној фабрици 'Чкалов' Уједињене авио-производне корпорације, испоручена је Министарству одбране Русије, саопштио је „Ростех“.

Како је прецизирано, нове летелице испоручене су Ваздушно-космичким снагама након читавог низа земаљских и летних тестова.

-Наши произвођачи авиона успешно извршавају најважнији задатак обезбеђивања Министарства одбране Русије новим високо ефикасним авионским системима. Авион Су-34 одлично се показао у војсци, рекао је заменик генералног директора корпорације „Ростех“ Владимир Артјаков.

Генерални директор Уједињене авио-производне корпорације Јуриј Сљусар додао је да корпорација већ ради на обезбеђивању испорука следеће године.

Ловац-бомбардер Су-34 је предвиђен за ракетно-бомбашке ударе на копнене циљеве непријатеља, као и за уништавање ваздушних циљева. Вођене високо прецизне ракете „ваздух-копно“ ХС-29 су предвиђене за уништавање упоришта и утврђених непријатељских циљева.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу