НИСАМ СПРЕМАН ДА УМРЕМ ЗА УКРАЈИНУ: Владимир Кличко говорио о рату у својој земљи, па објаснио зашто није на фронту (ВИДЕО)

БИВШИ светски шампион у боксу Владимир Кличко, данас градоначелник Кијева, говорио је о рату у Украјини.

НИСАМ СПРЕМАН ДА УМРЕМ ЗА УКРАЈИНУ: Владимир Кличко говорио о рату у својој земљи, па објаснио зашто није на фронту (ВИДЕО)

Фото: AP Photo/Markus Schreiber, Pool

Владимир Кличко, боравио је у Немачкој, а тамо је дао интервју за ТВ станицу ЗДФ. На питање зашто није на фронту, дао је следећи одговор.

- Нисам спреман да умрем за земљу. Спреман сам да живим за њу. Теже је него умрети - одговорио је Кличко.

Према његовим речима, разлика између Руса и Украјинаца је да су Руси мобилисани, а у Оружаним снагама Украјине, како је рекао Кличко, боре се углавном добровољци.

- Украјинци су другачији... Већина људи који су на нашем фронту нису мобилисани - рекао је Владимир Кличко.

Владимир Кличко заједно са братом Виталијем неколико пута је облачио униформу и одлазио на фронт, где се фотографисао и радио видео-прилоге са украјинским војницима.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

САДА И ЗВАНИЧНО! Душан Алимпијевић продужио уговор до 2028. године