КИЈЕВ ЖЕЛИ ДА НАПАДА РУСИЈУ, ИРАН И СИРИЈУ: Британски "Гардијан" открива - Украјина тражила ракете дугог домета
УКРАЈИНСКЕ власти затражиле су од западних земаља ракете дугог домета за напад на територију Русије, Ирана и Сирије, пише лист Гардијан, позивајући се на документ који је украјинска влада током лета доставила земљама Г7.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Према писању "Гардијана", у документу Украјина тврди да руске, иранске и сиријске фабрике наводно производе дронове за употребу у руској специјалној војној операцији.
Русија и Иран су више пута демантовали такве тврдње.
Амерички председник Џо Бајден рекао је раније украјинском председнику Владимиру Зеленском да ће Вашингтон снабдети украјинску војску пројектилима дугог домета.
Препоручујемо

ЗЕЛЕНСКИ ДОНЕО НОВИ УКАЗ: Кијев именовао Шевченка за спољнополитичког саветника
26. 09. 2023. у 23:49

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАТАЛИЈА СЕ УДАЛА У ГАНИ: У почектку је било тешко - шта јој је у новом дому најтеже пало
НАТАЛИЈА Сакадо из Санкт Петербурга, бивша професорка енглеског језика, одлучила је да свој живот из корена промени када се због љубави преселила у Гану. Данас живи са супругом и двоје деце у Акри, а кроз своје искуство приближава свакодневицу једне европске жене у афричком окружењу.
02. 08. 2025. у 07:40
Коментари (2)