ОБРАЗОВНИ СИСТЕМ НА ИВИЦИ КОЛАПСА: У Немачкој укидају оцене, домаће задатке и седење на часу?
ЛЕВИЦА предлаже специјални фонд за образовање од 100 милијарди евра
Фото: Н.Скендерија
Немачка левица жели суштински да промени образовни систем у држави, а, између осталог, предлаже укидање оцена и домаћих задатака, пише "Шпигл".
У документу у који је "Шпигл" имао увид наведено је да је "образовни систем на ивици колапса", као и да би недостатак наставника, скраћени часови и недовољна улагања у школе могли неповољно да утичу на ученике.
Левица тражи "школу за све" и заједничко учење за децу од 1. до 10. разреда, у циљу спречавања друштвене неједнакости.
- Оцене, седење и домаће задатке треба укинути како би било могуће учење без притиска и страха. Деца и млади желе да разумеју свет, а не само да уче за тестове - додаје се у документу.
Левица захтева и иста примања за све наставнике, без обзира на врсту школе у којој су запослени.
Истичу да је циљ укидање образовне суверености савезних држава, како би образовна политика широм земље постала равноправнија. До сада је у Немачкој свака савезна држава била одговорна за наставни садржај, а савезној влади није дозвољено да се меша.
Међутим, ова идеја је изузетно скупа, а левица предлаже специјални фонд за образовање од 100 милијарди евра. То, ипак, није једина препрека - да би се одрекле образовног суверенитета савезне државе би морале да пристану на промену Основног закона у Бундесрату.
(РТ)
БОНУС ВИДЕО:
Глобални циљеви одрживог развоја
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
КАМИОНЏИЈЕ, ОПРЕЗ! Знате ли чему служе плави стубови поред пута у Немачкој? (ФОТО)
17. 09. 2023. у 22:49
НЕМАЧКА - НОВИ БОЛЕСНИК ЕВРОПЕ? Шолц одговорио на оптужбе на рачун Берлина
16. 09. 2023. у 17:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)