КИМ ЏОНГ УН ОТПУТОВАО У РУСИЈУ? Јужнокорејски медији преносе - Иде на разговор са Путином

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Ун изгледа да је отпутовао у Русију на разговор са руским председником Владимиром Путином, јавила је данас јужнокорејска телевизија ИТН, позивајући се на неименовани високи владин извор.

КИМ ЏОНГ УН ОТПУТОВАО У РУСИЈУ? Јужнокорејски медији преносе - Иде на разговор са Путином

Фото: ЕПА

Телевизија је навела да највероватније Ким иде посебним возом ка североисточној граници Северне Кореје, а да ће се са Путином вероватно састати већ у уторак.

Руска новинска агенција Интерфакс јавила је данас да се очекује да Ким посети Далеки исток "у наредним данима".

Ово путовање, уколико буде потврђено, биће Кимова прва посета иностранству за више од четири године и прва од пандемије короне. Његово последње путовање у иностранство 2019. године такође је било у Владивосток када се састао са Путином први пут након пропасти преговора о нуклеарном разоружању Северне Кореје са бившим председником САД ДоналдомТрампом.

БОНУС ВИДЕО:

МАРАКЕШ НАКОН РАЗОРНОГ ЗЕМЉОТРЕСА: Више од 2000 погинулих

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (2)

РАЗМИШЉАЛИ СМО О УСВАЈАЊУ ДЕТЕТА, ПОКУШАЛИ МНОГО ПУТА Болна исповест Јашара о борби за потомство - Ишли смо свуда, нажалост, није ишло