ПУТИН ОТВОРИО ВЕЛИКИ МОСТ НА СЕВЕРУ СИБИРА: Проширићемо Транссибирску железницу и активно ћемо развијати Северни морски пут (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин учествовао је путем видео конференцијске на церемонији отварања аутомобилског моста, најсевернијег моста преко Јенисеја у Краснојарском крају.
Фото: Јутјуб принтскрин/ДЕЛА Красноярск
Изградња моста почела је 2020. године у оквиру националног пројекта „Сигурни и квалитетни путеви”. Вредност инвестиција износио је око 7 милијарди рубаља (око 70 милиона евра).
Изградња моста ће омогућити почетак нове фазе у развоју Ангаро-Јенисејског економског региона на Краснојарској територији и допринеће расту експлоатације злата и сече шуме.
Председник Русије Владимир Путин одржао је састанак о развоју Краснојарског краја. Руски лидер је позвао да се прошири мрежа Транссибирске железнице и да се активније развија Северни морски пут.
-Посебна тема је развој логистике и транспортне инфраструктуре, проширење Транссибирске железнице, ширење капацитета Северног морског пута, наших арктичких морских и речних лука, аеродрома и, наравно, поправка и изградња аутопутева и надвожњака, истакао је Путин.
Како је додао, ти пројекти су од посебног значаја како за Краснојарски крај и Сибир, тако и за целу земљу. Путин је истакао да је добра саобраћајна повезаност важна и за предузетнике и за обичне грађане. Он је додао да је последњих година урађено много, те да сада не треба успорити темпо.
По речима руског лидера, важно је формирати модернију и флексибилнију структуру привреде региона и Сибира у целини, отворити нова, добро плаћена радна места, обезбедити раст прихода грађана и њихово благостање. Како је додао, то ће се сигурно позитивно одразити и на демографску сферу и на привлачење квалификованих стручњака који ће живети и радити у тој области. Управо су кадрови, истакао је Путин, једно од основних, кључних питања и за Краснојарски крај и за многе друге руске регионе.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЈЕЗИВИ СНИМЦИ ПОЖАРА У ГРЧКОЈ - Спаљене животиње и уништене шуме
Препоручујемо
40 ЛЕТА ПОСЛЕ: Некада мис Југе, најлепша жена од Вардара до Триглава, а данас... (ФОТО)
30. 08. 2023. у 22:24
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)