ПОПРАВЉАЈУ СИТУАЦИЈУ: Огласили се из Беле куће, појаснили на шта се односи Бајденова изјава да је "Кина као темпирана бомба"

Дејана Калинић
Дејана Калинић

12. 08. 2023. у 07:58

БЕЛА кућа је саопштила да се изјава председника Џозефа Бајдена о Кини као "темпираној бомби" односи на унутрашње тензије у тој земљи за које је рекла да би могле да утичу на то како Пекинг комуницира са светом.

ПОПРАВЉАЈУ СИТУАЦИЈУ: Огласили се из Беле куће, појаснили на шта се односи Бајденова изјава да је Кина као темпирана бомба

FOTO: AP/Tanjug

Портпарол Беле куће Џон Кирби изјавио је да постоји хитна потреба да Вашингтон обезбеди алтернативу кинеским "опасним" инфраструктурним кредитима.

Председник САД Џозеф Бајден је претходно рекао да Кина има проблема и да то није добро, јер та земља због дефлације улази у еру споријег раста.

- Имају неке проблеме. То није добро, јер када лоши момци имају проблеме, они раде лоше ствари - рекао је Бајден на политичком скупу у савезној држави Јута.

Додао је да је Пекинг у невољи, напоменувши да не жели да повреди Кину, већ да жели рационалан однос са том земљом.

Амерички председник је потписао извршну наредбу којом је забранио одређена америчка улагања у Кини у сектору полупроводника и микроелектронике, сектору квантне информационе технологије и у домену одређених система вештачке интелигенције.

Из кинеског Министарства спољних послова су поручили да одлука САД озбиљно крши принципе тржишне економије и фер конкуренције, пренео је РТ Балкан.

БОНУС ВИДЕО: ПАНИКА ЗБОГ ТАЈФУНА: Рафови у продавницама празни

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

АКО ЈЕ МАРАДОНА БИО БОГ, ОНДА ЈЕ ОН ИСУС! Син Дијега Арманда о новом свецу Напуља