ВРИ НА ГРАНИЦИ: Пољска шаље још 10.000 војника
10. 08. 2023. у 09:53
ПОЉСКИ министар одбране Маријуш Блашчак је изјавио данас да ће та земља пребацити до 10.000 додатних војника на границу са Белорусијом како би подржала Граничну стражу.
Повезане вести
У ЕВРОПИ СЕ СТВАРА НОВА ВОЈНА СУПЕРСИЛА? Убрзано и масовно се наоружавају
ДО 2039. године очекује се пораст броја професионалних војника у пољским оружаним снагама на 300.000, а са резервистима на пола милиона.
10. 06. 2026. у 13:30
Најновије из рубрике
ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА: Руске снаге напредују у Донбасу, у току чишћење Константиновке, оборена 762 дрона
СИСТЕМИ противваздушне одбране оборили су 17 вођених бомби, два пројектила америчке производње HIMARS MLRS и 762 беспилотне летелице са фиксним крилима.
25. 06. 2026. у 15:56
"УПАЛИ СМО У РУСКУ 'ФЛОТУ У СЕНЦИ'" Макрон објавио драматичан снимак - француски командоси се спустили са хеликоптера (ВИДЕО)
Како наводе француске власти, брод је пловио по "лажном камерунском заставом".
25. 06. 2026. у 15:33
ХРВАТСКА "У ЦРВЕНОМ": Издато важо упозорење грађанима
ДРЖАВНИ хидрометеоролошки завод Хрватске (ДХМЗ) издао је данас нова упозорења на топлотни талас који ће у наредним данима захватити готово целу земљу, а врхунац се очекује у понедељак када ће, према прогнозама, већина Хрватске бити под црвеним метеоалармом.
25. 06. 2026. у 15:21
ЗЕМЉОТРЕСИ У ВЕНЕЦУЕЛИ ЗБРИСАЛИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: Више од 10.000 несталих и језиве сцене на улицама
ВИШЕ од 10.000 људи пријављено је као нестало након земљотреса који су погодили Венецуелу током претходне ноћи, показују подаци са интернет странице успостављене за евиденцију несталих особа, коју су на интернету, укључујући и платформу X, поделили лидери венецуеланске опозиције.
25. 06. 2026. у 15:03
"ТАМО НИКАДА НИЈЕ БИЛО СПОРАЗУМА" Рубио о разговорима САД и Русије у Енкориџу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе и Русија су на састанку у Eнкориџу разговарале само о предлозима, а не о коначном споразуму о Украјини, изјавио је амерички државни секретар Марко Рубио.
25. 06. 2026. у 14:46
Mikiboy
10.08.2023. 11:03
Amerikanci rade istu stvar kao I u Drugom svedskom ratu.Huskaju druge na Rusiju a da se oni opet iskrcaju u Normandiji kada je sve gotovo i pokupe kajmak.Ovog puta tezi slucaj.