БУЉИТЕ У ПУШАЧЕ: Хонгконг решио да се обрачуна са љубитељима цигарета
ВЕЛИКЕ полемике воде се у Хонгконгу о пооштравању мера против грађана који пуше на забрањеним местима у граду.

Танјуг
Један необичан предлог о обрачунавању са упорним пушачима предложио је градски секретар за здравство Ло Чунг Мау, који је рекао да би становници Хонгконга требало да обесхрабрују пушење тако што ће буљити у свакога ко упали цигарету на местима где је забрањено.
Тренутна правила забрањују пушење у ресторанима, на радним местима, у затвореним јавним просторима, али и на појединим отвореним јавним местима. После покретања јавних консултација о смањењу пушења у Хонгконгу, Чунг-Мау је изјавио да јавност има улогу у смањењу дувана и да је пред полицајцима тежак изазов да на време ухвате пушаче на делу.
- Када примете да неко пуши на недозвољеном месту и кад ниједан полицајац не може да се одмах појави, онда људи могу да буље у тог пушача - посаветовао је он.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)