СЕДМОРО ЉУДИ ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Хаос на кориди у Памплони
ЧЕТВРТОГ дана фестивала Сан Фермин током којег публика бежи низ улице Памплоне од бикова било је неколико повређених, а најмање седморо њих пребачено је у болницу.

FOTO: Tanjug/AP
Фестивал у Памплони траје девет дана, током којих се на хиљаде људи окупи на улицама тог града како би бежали пред разулареним буковима, након чега се бикови упућују према арени где након борбе са матодором буду убијени, осим у ретким случајевима, када се процени да се бик ''борио са изузетном вештином'', пише Скај Њуз.

FOTO: Tanjug/AP
Активисти за права животиња из ПЕТА-е су ове године пре фестивала водили кампању против традиције тако што су обукли црвене огртаче са роговима. ПЕТА је прикупила више од 70.000 потписа за петицију којом позива градоначелника Памплоне да забрани трку са биковима и замени је "хуманом алтернативом која не укључује животиње".
- Са само 5 година, бикови доведени у Памплону суочавају се са застрашујућом гомилом људи која их јури уским улицама града. Често изгубе ослонац иза углова и ударају се у зидове, понекад ломећи кости или рањавајући себе на друге начине. Након тога их исмевају у арени за бикове, приморани су да трче до изнемоглости и избодени са више оружја, трпећи спору, болну смрт. Ова окрутност је с правом забрањена у многим деловима света - наводи се у петицији.
Препоручујемо

БИКОВИ ПОНОВО ЈУРЕ УЛИЦАМА: Почео фестивал Сан Фермин у Шпанији (ВИДЕО)
07. 07. 2023. у 12:18

ДРЖАВЉАНИН СРБИЈЕ УХАПШЕН НА ИБИЦИ: Носио чак 10 кила кокаина у коферу
08. 07. 2023. у 09:23

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)