РОТАЦИЈА СНАГА, А НЕ ПОВЛАЧЕЊЕ: Стотине припадника "Вагнера" напустило ЦАР
ОДЛАЗАК стотина припадниика руске приватне компаније "Вагнер" из Централноафричке Републике део је ротације снага, а не повлачење, изјавио је данас портпарол председништва ЦАР Алберт Јалоке Мокпем.

Фото: Телеграм принтскрин/РИА Новости
Извештаји о недавном одласку великог броја припадника "Вагнера" из ЦАР авионом подстакли су спекулације у последње време да се група повлачи из те земље, где су помагали влади да угуши неколико побуна од 2018. године, пренео је Ројтерс.
Мокпем је, међутим, изјавио да то "није дефинитиван одлазак већ ротација".
- Неки су отишли, а други ће доћи - рекао је он на конференцији за новинаре у главном граду Бангију.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)