ФРАНЦУСКА ПРЕМИЈЕРКА УПУТИЛА ХИТАН ПОЗИВ: Сви министри да се врате у Париз због хаоса у земљи

ФРАНЦУСКА премијерка Елизабет Борн позвала је све чланове кабинета да се хитно врате у Париз ако су на радним путовањима.

ФРАНЦУСКА ПРЕМИЈЕРКА УПУТИЛА ХИТАН ПОЗИВ: Сви министри да се врате у Париз због хаоса у земљи

Фото: Профимедиа

Разлог за овај позив су нереди у градовима широм земље, известила је радио станица Франс инфо, позивајући се на извор у влади.

Министрима је наложено да остану у Паризу током целог викенда.

- Очекујемо да ће вечерас бити веома тешко - тврди извор Франс инфо.

Премијерка је раније наложила отказивање путовања до даљњег.

То је учињено у четвртак након састанка на којем је учествовао председник Емануел Макрон, сазваног у вези са наглим порастом насиља на улицама француских градова.

БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ЕКСПЛОЗИЈЕ - Тренутак кад кафић у Санкт Петерсбургу одлеће у ваздух

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ЈУНСКИ ПРОГРАМ ТЕАТРА ХУМАНОСТИ У ЗНАКУ ПРОДУКЦИЈЕ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART: Нове представе, књижевно вече Матије Бећковића...