ПЕНТАГОН НАЈЗАД ПРИЗНАО: Кинески балон није сакупљао податке изнад САД
КИНЕСКИ балон, који је оборен изнад САД раније ове године, није прикупљао информације изнад те земље, признао је Пентагон.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Сматрамо да летелица није прикупљала податке док је летела изнад САД, рекао је портпарол Пентагона, бригадни генерал Пет Рајдер, пренео је Ројтерс.
Балон је летео око недељу дана изнад Канаде и САД, пре него што га је америчка војска оборила изнад Атлантског океана по наређењу америчког председника Џозефа Бајдена.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Препоручујемо

"ТО НИЈЕ ТАЧНО": Пентагон демантовао писања о постављању кинеске шпијунске базе на Куби
08. 06. 2023. у 22:40

ЕКСПЛОАТАЦИЈА ЛИТИЈУМА: Боливија потписала уговоре са руским и кинеским фирмама
29. 06. 2023. у 17:23

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ДРАГАНА ПОСТАЈЕ БАКА! Стиже принова у дом певачице
СИН певачице Драгане Мирковић, Марко Бијелић, већ месецима ужива у складној љубави са изабраницом Мелани Димитријевић.
07. 05. 2025. у 13:02
Коментари (0)